ЕDIEE

Екипе "Електро-Бијељине" су и данас на терену и раде на отклањању спорадичних кварова на нисконапонској мрежи.
Након што су оспособљени сви 35 и 10 kV водови, у току су радови на појединим локацијама где је оштећена НН мрежа.

Вриједни и одговорни радници "Електро-Бијељине" на терену, чине све да сваки корисник има електричну енергију.







Радници "Електро-Бијељине" су током понедељка отклонили највећи дио кварова на дистрибутивној мрежи и електроенергетским објектима и на тај начин омогућили редовно снабдијевање електричном енергијом својих корисника.
Обилазећи дежурне екипе монтера и електричара у Бијељини, Бојан Савић, директор „Електро-Бијељине", изразио је велику захвалност свим радницима који су даноноћно радили у екстремно лошим временским условима и истакао нужност континуираног улагања у мрежу и објекте.
"Након преузимања дужности директора, као један од главних приоритета сам поставио реконструкцију електродистрибутивне мреже и на томе успјешно радимо дуже од годину дана. Посљедње велике падавине и проблеми које су изазвале најбољи су показатељ значаја процеса реконструкције и изградње мреже, посебно у оним срединама гдје је она стара неколико деценија", истакао је Савић.
Он је додао и да ће тај процес бити настављен те да се само улагањем у електродистрибутивну мрежу и објекте може обезбједити поузданост система.

"Захваљујем се нашим корисницима на стрпљењу и разумијевању, јер се заиста ради о ванредним околностима који ситуацију чине сложеном. И у другим земљама региона, па и Европе, дешавају се сличне ствари током елементарних непогода, без обзира на стање мреже. Циљ је у тим условима што прије организовати поновно успостављање стабилног снабдијевања електричном енергијом", поручио је Савић.
Савић је истакао да ће радови на санирању дистрибутивне мреже бити настављени и наредних дана, те изразио захвалност интервентним тимовима "Електро -Бијељине".
"Прави хероји ове ситуације су припадници наших интервентних тимова. Они даноноћно раде, најчешће у немогућим условима и по неприступачном терену, дају све од себе би систем функционисао", закључио је Савић.

Оператер дистрибутивног система „Електро-Бијељина“ пословну 2025. годину завршава успјешно у свим сегментима и са амбициозним плановима за предстојећи период. У току 2025. године значајна средства од око 11,5 милиона КМ су уложена у изградњу нових електроенергетских објеката, набавку савремене опреме и реконструкцију постојећих објеката. Посебно треба истаћи изградњу нових трафо станица 10/0,4 kV, чиме смо изашли у сусрет оправданим захтјевима наших корисника на појединим локацијама.

Извођени су значајни радови на замјени опреме на трафо подручјима са лошим напонским приликама и далеководима са великим бројем застоја на подручју свих пет теренских јединица, почевши од Посавине, Семберије, па преко Мајевице и Подриња до Бирча.
Све то допринело је да „Електро-Бијељина“ има најниже дистрибутивне губитке од свега 7,40 %, што је најбољи резултат у првих 11 мјесеци икада. Такође, забиљежен је и знатно мањи број непланских застоја на мрежи, што свеукупно говори о значају улагања у мрежу и објекте, као и посвјећености радника и одговорном приступу послу.

У току 2025. године „Електро-Бијељина“ је наставила тренд позитивног финансијског пословања и све обавезе према запосленима, фондовима и добављачима се на вријеме измирују.
ОДС „Електро-Бијељина“ у 2026. годину улази са амбициозним плановима и значајним инвестицијама, од чега треба истаћи изградњу великог броја трафо станица и далековода, а посебан значај ће имати изградња 35 kV далековода ТС 110/x „Бијељина 1“ – ТС 35/10 kV „Бијељина II“, као и реализација ТС 35/10 kV „Бијељина V“. У наредној години су планирана значајна средства за модернизацију и аутоматизацију средњенапонске мреже и све побројано ће имати стратешки значајна унапређења у функционисању дистрибутивног система.

Управа и запослени „Електро-Бијељине“ и даље ће бити на услузи својим корисницима и посвећени свим изазовима, са циљем да постану најуспјешније Предузеће на регији и снажан ослонац привредног развоја Републике Српске.

Због интервентне санације крова на објекту ТС 35/10 kV „Козлук“, у суботу 27. децембра 2025. године, од 10 до 14 часова биће застој у испоруци електричне енергије корисницима "Електро-Бијељине".
У наведеном временском термину електричну енергију неће имати око 3.000 корисника у насељеним мјестима: Козлук, Тршић, Табанци, Челопек, Угљари, Ријићи, Скочић, Трновица, Јасеница, Кисељак, Пађине и Роћевић.
Интервентни радови "Електро-Бијељине" су неопходни, јер је у питању заштита електроенергетског постројења у трафо станици, чиме се стварају адекватни услови за поузданост система дистрибуције електричне енергије, те стога молимо кориснике у овом дијелу Подриња да уваже најављени застој у суботу.

Због радова на постављању оптичког кабла на далеководу 35 kV Козлук – Брањево, у уторак 16. децембра 2025. године без електричне енергије биће корисници „Електро-Бијељине“ који се снабдијевају са ТС 35 kV „Брањево“.
У термину 9 до 15 часова електричну енергију неће имати око 2.500 корисника у насељеним мјестима:
Најављени радови „Електро-Бијељине“ су од изузетног значаја за поузданост система дистрибуције електричне енергије у Подрињу.

На основу члана 272. Закона о привредним друштвима и члана 44. тачка 4. Статута ОДС «Електро-Бијељина» а.д. Бијељина, члана 11. Пословника о раду Скупштине акционара и Oдлуке Надзорног одбора број: 11952/2025 - НО/X-14.1. од 27.11.2025. године, в.д. Надзорни одбор Предузећа
Teренска јединица Бијељина покрива територију града Бијељина и општина Пелагићево и Доњи Жабари.
ТЈ Бијељина, преко својe 563 трафо станице и далековода укупне дужине од око 720 km, НН мреже и прикључака дужине око 2.790 km, електричном енергијом снабдијева 52.106 мјерних мјеста.
Теренска јединица Угљевик покрива територију општина Угљевик и Лопаре као и мањи дио територије градa Бијељина.
ТЈ Угљевик, преко својих 239 трафо станица и далековода укупне дужине од око 340 km, НН мреже и прикључака дужине око 1.130 km, електричном енергијом снабдијева 14.269 мјерних мјеста.
Теренска јединица Зворник покрива територије града Зворник и општине Осмаци.
ТЈ Зворник, преко своје 303 трафо станице и далековода укупне дужине од око 320 km, НН мреже и прикључака дужине око 1.450 km, електричном енергијом снабдијева 23.004 мјерна мјеста.
Теренска јединица Братунац покрива територију општина Братунац и Сребреница.
ТЈ Братунац, преко својих 307 трафо станица и далековода укупне дужине од око 470 km, НН мреже и прикључака дужине око 870 km, електричном енергијом снабдијева 11.814 мјерних мјеста.
Теренска јединица Власеница покрива територију општина Власеница, Милићи, Хан Пијесак и Шековићи.
ТЈ Власеница, преко својих 276 трафо станица и далековода укупне дужине од око 470 km, НН мреже и прикључака дужине око 1.080 km, електричном енергијом снабдијева 13.000 мјерних мјеста.